Bo zdrowe śniadanie to ...

Hej!

Pomimo tego, że już mamy wieczór i od śniadania dzieli nas cała noc postanowiłam się z Wami podzielić "przepisem" na zdrowe i pyszne śniadanie, może akurat ktoś skorzysta . Ostatnio średnio co 2-3 dni serwuje sobie takie właśnie śniadanie i przyznam,że od 8 do 12-13 mój żołądek jest zaspokojony. Ponad to czuje się lekko i mam lepszy humor ^^ a ostatnio w pracy jest mi to baaardzo potrzebne bo klienci dają popalić...

Jeżeli i ty jesteś klientem proszę a sprzedawca powie,że dana rzecz znajduje się w zielonym koszyku to nie pokazuj na czerwony pytając "tu?" ...

Ale wracając do tematu. Potrzebujecie zaledwie 3 a nawet i 2 składników to już zależy od Was bo 2 to zupełna podstawa :)

 Składniki:
 - Jogurt naturalny bądź jogurt grecki
- Płatki, musli itp
- Kakao (dodaje bo osobiście nie mogę znieść smaku naturalnych jogurtów)
 Przygotowanie jest banalnie proste i nie zajmuje więcej jak 5 minut:
Dodaję połowę jogurtu ( tego dużego) i do zabicia smaku ok. 3-4 łyżeczek kakao
 Mieszam całość do uzyskania jednolitej masy. W tym czasie zazwyczaj zalewam poranną kawę a następnie znowu mieszam. Niektóre drobinki kakao dopiero wtedy się rozpuszczają do końca :)
Na koniec dodaję garść musli. Nie mieszam całości ponieważ lubię kiedy płatki chrupią a nie namokną z tego samego powodu nie jadam płatków z mlekiem ;) 

Jeżeli chodzi o moje płatki kupione w LIDLU kosztowały ponad 3 złote. Kupiłam ze względu na truskawki które osobiście uwielbiam. Następnym razem wypróbuję coś nowego. 

Może Wy znacie jakieś pyszne musli które możecie polecić ?

1 komentarz:

  1. Hmm, smakowicie to wygląda. Fajny patent na zabicie smaku jogurtu - też go nie cierpię.

    OdpowiedzUsuń