Biznes jest biznes...

Hej!

Kochani, chciałabym dzisiaj opowiedzieć nieco o mojej nowej pracy. Ponieważ już trochę w tym "siedzę". Pewnie wielu z Was wydaje się posiadanie swojego interesu czymś fascynującym, lekkim i przyjemnym, ok przyznaję, że jest to o wiele bardzie przyjemne niż siedzenie w zimnym pomieszczeniu przez 8 godzin, brak weekendów i urlopy w określonym czasie i długości. Ale nie myślcie sobie, że jest tak kolorowo ;) niestety jak to praca z ludźmi, ludzie są różni, zdarzając się przemiłe sytuacje, oceny i komentarze, ale bywa chwilami ciężko, czasem zastanawiam się o co temu komuś chodzi? skąd takie pytania i czy nie urwał się czasem z choinki. Staram się być raczej tą wyrozumiałą stroną, ale jak już ktoś zajdzie mi za skórę i sobie fest nagrabi to nie ma zmiłuj i ręce mi opadają... 

Są np. pewne rzeczy, których nie jesteśmy w stanie przeskoczyć, jak ceny dostaw. Z racji na to, że one są określone z góry czy to przez pocztę , czy inpost, albo paczkę w ruchu. Staramy się natomiast, aby był większy wybór i każdy miał możliwość odebrać paczkę w różnych punktach, blisko domu. Tak naprawdę wielu sprzedawców zawyża ceny dostaw, aby sam towar był mega tani, za to wysyłka nie koniecznie. My akurat nie zawyżamy znacząco cen wysyłki, w niektórych przypadkach zaokrąglamy dla równego rachunku o kilka groszy. Nie mniej np, na allegro gdzie również działamy, bo póki co to niestety, ale allegro jest górą, bo tam jest najwięcej ludzi, przyznacie, że sami jak czegoś szukacie to patrzycie głównie tam, to właśnie u nich posiadając smarta dostawę możecie mieć całkowicie za darmo (niestety dotyczy to zakupów powyżej 40zł). I mimo, to ludziom nie dogodzi, bo mając wybór kilku dostaw wybiera tą stosunkowo droższą a potem narzeka na cenę jaką musiał za tą wysyłkę zapłacić. 

Jest też drugi typ ludzi, a mianowicie tacy, którzy nie czytają treści ogłoszenia, gdzie wszystko jest pokazane, wymierzone też w większości. Na sam koniec bardzo ważna informacja dla Was, jeżeli zastanawiacie się skąd ceny na allegro i wydaje Wam się drogo, popatrzcie na to z NASZEJ perspektywy - allegro pobiera od każdego zamówienia prowizję w wysokości 10% zamówionego towaru, dodatkowo jeżeli macie umowę np. z jakimkolwiek dostawcą czy to ruch czy kurier co miesiąc pobierane są opłaty. Więc kupując towar za powiedzmy te 20zł i sprzedając niech będzie 30 zł nie mamy 10zł zysku musimy odjąć prowizję, potem część dla dostawcy, materiały na wysyłkę nie mówiąc już o czasie jaki poświęcamy na znalezienie, kupienie spakowanie i wysłanie. Tu akurat kwota i tak wyższa bo są produkty za 2,50 gdzie zysk jest naprawdę MINIMALNY. 

Cały czas staramy się rozwijać, poszerzać nasz asortyment, żeby był szeroki wybór, żeby płacić tylko raz za zamówienie większej ilości rzeczy od jednej konkretnie osoby a nie u 10 różnych i u każdego płacąc za przesyłkę. Dlatego właśnie powstaliśmy, ok wiadomo, że nie robimy tego tylko dla przyjemności, chociaż muszę przyznać, że osobiście sprawia mi to frajdę, lubię to robić, staram się żeby mimo wszystko koszt tych rzeczy był stosunkowo niższy jak u konkurencji. Jeżeli szukacie czegoś dla dzieci bo głównie w tym temacie się poruszamy to ja serdecznie zapraszam na rekonesans bo dużo się zmieniło od ostatniego mojego wpisu. Znajdziecie tam też lakiery hybrydowe swoją drogą uwielbiam je za ich cenę i konsystencję a także długotrwałość, różnego rodzaju balony i wiele więcej.

Dla zainteresowanych wszystkie nasze social media:
Allegro - https://allegro.pl/uzytkownik/gogo_2004?order=m
Marketplace - KLIK
Instagram - https://www.instagram.com/kupujzagrosze/
OLX - https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1HX61/


Pozdrawiam serdecznie,
Glammadame1990:***

3 komentarze: