Ogród Luksemburski

Hej!

Kochani obiecałam dalszy ciąg relacji z Paryża ? Tym razem chciałabym Wam pokazać Ogród, który mimo pory roku (luty) zachwycał. Może nie było tyle zieleni czy kwiatów, ale sam ogród jako sposób na odpoczynek w wolnym czasie REWELACJA , co lepsze nie daleko z tego miejsca do kilku ważnych atrakcji, ale o tym kiedy indziej.

Garść informacji o ogrodzie:
park jest ogromy jego powierzchnia to  224 500 m².Pałac, który obecnie jest siedzibą senatu, jest charakterystycznym elementem paryskiej architektury, a ogród jest głównym miejscem rekreacji i wypoczynku na Lewym Brzegu. Bardzo specyficzne dla całego Paryża jest obcinanie drzew:Jak Walentynki to i zwierzęta okazują sobie miłość


Pałac wygląda przepięknie, nie dane nam było podziwiać go wieczorem, jednak i tak robił wrażenie :)


Kaczusia , pozowała dzielnie 


A tu jeszcze widok z drugiej strony i tu doskonale widać obcięcie drzew, swoją drogą kto wie czemu akurat tak obcinają drzewa ?


Na koniec zabieramy Was ze sobą na przechadzkę po parku :) i chociaż film to nie jest to co można zobaczyć na żywo to jednak daje wyobrażenie co do wielkości, piękności i spokoju a także relaksu płynącego z tego miejsca :)

1 komentarz:

  1. Zazdroszczę, sama chciała bym odwiedzić te piękne miejsca :)

    OdpowiedzUsuń